25 אוקטובר 2023 מאת צפת על המפה

מעיין עין עלווה

עין עלווה הוא מעיין מיוחד שמחדד את החשיבה על הגליל העליון. צאו לטיול חוויתי לעין עלווה תחת הנופים גליליים מרהיבים ומיוחדים כאילו נלקחו מהאגדות שזורים בתוך מעיין קסום.
לאוהבי טיולים בצפון  ובאזור צפת אל תוותרו על ההליכה בטבע ובמעיינות הגליל הידועות ביופיין.

רקע על המעיין

ממליצים בחום, אם אתם בצפון באזור צפת -מירון. על מסלול כייפי קליל נוח רווי פריחה ומעיינות שלא מאכזבים כגון עין עלווה. עין עלווה הוא מעיין, עם מים צלולים מאוד, הנמצא בתוך שטחו של היישוב כרם בן זמרה. יישוב שקט פסטורלי המוקף נופים גליליים מדהימים וכרמים רבים. מעיין זה ניזון מנחל גוש חלב אמנם קטן, אך נובע כל השנה. המעיין עצמו נמצא בתוך מבנה בטון נטוש, המחופה בגג פח.

כנראה מעיין זה שימש את תושבי הכפר הקדום שהיה פה לצרכי השקיה ושתייה, כיום משתמשים יישובי הסביבה במימי המעיין להשקיית המטעים באזור. אם הצפנתם עד כאן אנו ממליצים לכם ללון באחד מהצימרים באזור צפת ולהנות מהאוויר המדהים, מהנופים המרהיבים, ומהשקט המשיב נפש,

כאן באזור הגליל העליון השקט הוא משהוא ששומעים אותו אז לא כדאי שתפספסו את המסלול הזה.

תיאור המסלול

מסלול ההליכה עד המעיין יפהפה, יש בדרך בוסתנים ועצי צפצפה בתקופת האביב יש פריחה מרהיבה וכל הגבעות עוטות צבעים ירוק, ורוד, אדום לבן, כאות פרידה מהחורף הקפוא והכנה לבואו של הקיץ השמשי. לאחר הליכה של כרבע שעה לאורך ערוצו של נחל שמרביתו יבש, לצד המסלול נבחין בזרימה חלשה שכמעט אינה נראית בין השיחים.

נרד במורדות המסלול ולפתע נבחין בפינה חלומית עם מבנה אבן שממנו נובעים 2 מפלונים של מים, זהו עין עלווה, לצידו של המעיין נבחין בעצי צפצפה רחבים המזמינים את המטיילים לשבת תחתם ולהנות מהצל שלהם. כמו כן ניתן לראות מבנה עתיק עשוי בטון בגדה השנייה של נחל גוש חלב.

המסלול מיועד למטייל שנופש בצפון או העיר צפת , למטייל שאוהב את הגליל וחפץ לחוות מחדש את הניחוח הגלילי הטיפוסי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php