עשרות אלפי איש פוקדים את העיר העתיקה במסגרת פסטיבל הסליחות

23 ספטמבר 2019 מאת צפת על המפה

עשרות אלפי איש פוקדים את העיר העתיקה במסגרת פסטיבל הסליחות

שביעות רצון רבה בעיריית צפת הוכח ההצלחה הכבירה של פסטיבל ׳סליחות בסמטאות׳. מאז כניסתו לתפקיד לא פוסח ראש העיר שוקי אוחנה על העשייה בתחום התרבות והעצמת התיירות בצפת. בחודשים האחרונים התקיים בעיר פסטיבל נינג׳ה- אקסטרים, פסטיבל הלאדינו הראשון ופסטיבל הכליזמרים ובימים אלו מתקיים פסטיבל רביעי במספר- סליחות בסמטאות. במסגרת הפסטיבל מתקיימים מופעי סליחות מיוחדים, סיורים מודרכים מסוגים שונים, מופעי נגני רחוב ובחצות לילה תפילת סליחות בבתי הכנסת העתיקים עם פייטנים מובילים.

עשרות אלפי משתתפים פוקדים את העיר העתיקה מאז ראש חודש אלול ועד לימים אלו ממש, התיירנים בעיר מדווחים על מספר שיא של קבוצות ומשפחות ובמתחמי האירוח מדווחים על תפוסות מלאות.

על פי התחזיות, בשבועות הקרובים עד לערב יום הכיפורים – היום בו יתקיים האירוע המרכזי ברחבת המעיין הרדום עם אמירת סליחות מרכזית וגדולה, במעמד ראש העיר שוקי אוחנה והרב הראשי לצפת הרב שמואל אליהו, המספרים עוד יצמחו.

בעמותות המקיימות את הסיורים בצפת מדווחים כי מדובר במספר שיא של משתתפים במסגרת ימיי הסליחות, גם בימי אמצע השבוע. ״אין ספק שהעיר צפת חווה ריענון חיובי ומחמיא בדעת הקהל ובתדמית של העיר, זה עושה טוב לצפת, עושה טוב לתיירות ועושה טוב לעסקים״ סיפרו המדריכים.

כבר בשלב זה ניתן לומר כי התקבלה החלטה בעיריית צפת להפוך גם את פסטיבל סליחות בסמטאות למסורת יתקיימו מידי שנה במתכונת נרחבת עוד יותר.

קרדיט צילום: הבית בט"ו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php