השרים אלקין ולוין ביקרו בצפת והשאירו מיליוני שקלים לפיתוח העיר!

14 ינואר 2020 מאת צפת על המפה

השרים אלקין ולוין ביקרו בצפת והשאירו מיליוני שקלים לפיתוח העיר!

מקדמים את צפת:

לוין אישר 18 מיליון ₪ לתיירות, ויפעל לקידום הצעת מחליטים שתזרים מאות מיליוני שקלים לעיר

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ממשיך לקבל רוח גבית עזה מממשלת ישראל והדבר מניב פירות טובים לפיתוחה של העיר צפת. ביום חמישי האחרון אירח ראש עיריית צפת בלשכתו שניים מהשרים הבכירים בממשלת ישראל לפגישות עבודה בהשתתפות בכירי משרדם ובכירי עיריית צפת. כבר באותה ישיבה, התבשר אוחנה על תקצוב של מיליוני שקלים. בעיריית צפת מציינים: "קשרי הממשל של אוחנה-בשורה לעיר ופותחים לדתות במשרדי הממשלה".

הראשון להגיע צפונה היה השר להגנת הסביבה זאב אלקין. במהלך הישיבה נידונו סוגיות כמו הטמנת הפסולת וסוכם כי אוחנה יחד עם השר יפעלו לסגירת הפערים הכספיים שנוצרו לרשויות רבות בגליל משינוי זה. כמו כן, נידונו סוגיות כמו הפיכת העיר צפת לעיר ירוקה, השלמת פרויקט תאורת לד, הפרדת פסולת ביתית, סבסוד פרויקט מסתורי פחים דקורטיביים שמקדם אוחנה וכן הכנסת פרויקטים חינוכיים בנושא איכות הסביבה למוסדות החינוך בצפת.

עוד באותו היום, הצפין גם שר התיירות יריב לוין יחד עם בכירי משרדו לפגישת עבודה בעיריית צפת. אוחנה הציג את ההתקדמות האדירה שעברה צפת בתחום התיירות, תרומתם של הפסטיבלים לחיזוק התיירות והמסחר בצפת, השינוי התדמיתי של העיר וכו'. במהלך הישיבה העלה ראש עיריית צפת את סוגיית תקצוב פרויקט פיתוח טבעת רחוב ירושלים ושר התיירות בישר: "יש לי בשורה בשבילכם, 8 מיליון שקלים ממשרד התיירות ו-10 מיליון שקלים מקק"ל לתחילת הפרויקט שיביא להתחדשות אמיתית של צפת ולביסוסה כעיר תיירות משמעותית", אמר השר והניח על השולחן כתב התחייבות של 8 מיליון שקלים ממשרד התיירות. מדובר בתקציב משמעותי שיאפשר לעיריית צפת לקדם את הפרויקט שבקרב רבים בעיר מגדירים כפרויקט המשמעותי ב50 השנים האחרונות בעיר.

בנוסף, סוכם על המשך קידום תכנית פיתוח רחוב ירושלים, העיר העתיקה, טיפול בסוגיית מחסור תאי שירותים ברחבי העיר העתיקה, שילוב העיר צפת בקמפיינים בין לאומיים וכנסי תיירות וכדומה. כמו כן, השר הבטיח לפעול לאישור הצעת מחליטים שתזרים מאות מיליוני שקלים לפיתוח וחיזוק צפת, כאשר בימים אלו משלימים בעיריית צפת את בניית הצעת המחליטים הכוללת תקצוב משמעותי שישנה את פני העיר בכל נושאי הליבה.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "מאז יומי הראשון בתפקיד אנחנו זוכים לרוח גבית אמיתית ומשמעותית מממשלת ישראל, השר זאב אלקין הביע נכונות רבה לסייע לעיר בכל תחום איכות הסביבה, התחדשות אנרגטית ופעילויות חינוכיות. השר יריב לוין הפתיע את כולנו עם בשורה אדירה ותקצוב של 18 מיליון שקלים כשלב ראשון בפרויקט שאנחנו מקדמים- מדובר בסכום משמעותי שיסיע לעיר צפת להתחדש ולהתפתח. אני מודה לשרים על פעילותם למען העיר שאין עוד כמוה בעולם".

קרדיט צילום: עיריית צפת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php