הצלחה לתרגיל שדימה חילוץ מבניין שנפגע מטיל בצפת, במקום יוקם מבנה מפואר של הפקולטה לרפואה

9 ספטמבר 2020 מאת צפת על המפה

הצלחה לתרגיל שדימה חילוץ מבניין שנפגע מטיל בצפת, במקום יוקם מבנה מפואר של הפקולטה לרפואה

השבוע התקיים תרגיל של יחידת החילוץ הארצית ועיריית צפת, לפינוי נפגעים מבניין שספג פגיעה ישירה. הבניין הינו בניין בזק לשעבר הנמצא כעת בבעלות אוניברסיטת בר-אילן, נהרס במסגרת התרגיל ועל חורבותיו יקום בניין כיתות מפואר ומתקדם, כחלק מהרחבת הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי הממוקמת בלב העיר צפת.

מפקד יחידת החילוץ הארצית בפיקוד העורף, אל"ם (מיל׳) גולן ואך ציין: ״יחידת החילוץ של פיקוד העורף מקיימת בימים אלה, תרחיש אמת של ירי טילים וכתוצאה ממנו הרס בשלושה ערים מרכזיים ברחבי הצפון: צפת, חיפה וקריית שמונה. תרגיל זה נועד לשיפור כשירותנו לתת מענה מיטבי לכל אירוע חירום אליו נידרש בארץ ובעולם. האתרים בהם אנו מתאמנים, הינם אתרים מיועדים להריסה במסגרת פרויקט ״פינוי בינוי״, הרצון הטוב של כלל הגופים והרשויות שאחראים על האתרים בהם אנו מתאמנים, סייעו לנו להפוך את ההליך לטוב יותר לשם להשגת מטרתנו- קיום תרגיל חשוב זה״.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה התייחס לתרגיל וברך על התרחבות הפקולטה ואמר: "מדובר בתרגיל חשוב כחלק מההערכות שלנו בעיריית צפת יחד עם פיקוד העורף לכל תרחיש. הפקולטה לרפואה הינה עוגן חשוב ומרכזי בעיר צפת, אנו מברכים על המשך התרחבות הפקולטה ושיתוף הפעולה הפורה בין הרשות, לפקולטה ולקרנות השונות בעיר צפת- עיר מקדמת בריאות. אנו פועלים להפיכת צפת לעיר אקדמית מובילה עם פקולטה לרפואה, מכללה אקדמית ובעזרת השם אוניברסיטה שאנו חפצים להקים בעירנו, לצד הפעילות להקמת שכונת רופאים בשכונות מצפה ימים החדשה".

גורמים רבים וביניהם ות"ת/מל"ג, משרד נגב-גליל, עיריית צפת והועדה המחוזית לתכנון ובניה השכילו להבין את החשיבות של הפרויקט. את שיתוף הפעולה ההדוק בין כל הגורמים הוביל צוות בראשות מנכ"ל אוניברסיטת בר-אילן, זהר ינון: "מבחינתה של בר-אילן זו רק ההתחלה, בעשור הקרוב היא תמשיך לבנות ולפתח את הפקולטה לרפואה בצפת כחלק מהחזון שלה להשפיע על החברה בישראל".

צילום: עיריית צפת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל

css.php